Blog

Naše dezinfekce na bázi HClO je alternativou k prevenci epidemií

Naše dezinfekce na bázi HClO je alternativou k prevenci epidemií

Přemýšlíte o dopadu vašeho způsobu života na ekologii a přírodu? Chováte se ke svému tělu, zvířatům i rostlinám šetrně a zajímáte se o složení výrobků, které každý den používáte? My ano, a proto do naší dezinfekce nepřidáváme žádné alkoholy nebo jiné chemické sloučeniny. Její aktivní dezinfekční složku představuje HClO, která se běžně vyskytuje v přírodě, a je tudíž snadno biologicky odbouratelná. A je minimálně stejně účinná jako běžně dostupné alkoholové dezinfekce.

Co je HClO?

V jazyce chemiků má tato velmi slabá kyselina zkratku HClO a v seznamu Evropské chemické agentury je uvedena jako podstatná složka vodného roztoku chloridu sodného, tedy obyčejné kuchyňské soli, generovaného elektrolýzou. Je tedy poměrně snadno dostupná a lze ji velmi získat velmi bezpečným způsobem. Důvodů, proč používat dezinfekci s HClO, existuje ale víc.

Významná alternativa pro boj s epidemií

V současné době se pozornost světa zaměřuje na různé dezinfekční přípravky určené pro prevenci a zdolání epidemie. HClO obsažená v naší dezinfekci má stejný sterilizační účinek jako dezinfekční roztoky na bázi alkoholu, ale je šetrnější k pokožce a vysoce bezpečná pro lidské tělo, ale i pro zvířata a rostliny. Pro dezinfekci rukou lze používat roztoky na bázi HClO i podle Světové zdravotnické organizace (WHO). Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd ČR prokázal, že náš dezinfekční přípravek má 100% virucidní účinek proti koronaviru Sars-CoV-2, který způsobuje onemocnění covid-19.

Například v Japonsku je elektrolyzovaný roztok vody s HClO považovaný za účinný dezinfekční roztok, který má vysokou sterilizační sílu a je pro lidi naprosto bezpečný. Proto jej Japonci dlouhodobě využívají nejen k osobní hygieně, ale i k celkově ochraně nemocničního prostředí. Umisťují tam přístroje, které přímo na místě produkují elektrolyzovanou vodu s obsahem HClO určenou pro každodenní mytí rukou lékařů a zdravotnického personálu. HClO je zapsaná i v seznamu dezinfekčních prostředků Americké agentury pro ochranu životního prostředí pro použití proti koronaviru SARS-CoV-2, který je původcem onemocnění covid-19.

Naši dezinfekci s obsahem HClO můžete kromě osobní hygieny použít i pro ochranu veřejné zdravotní péče, v oblasti veterinární hygieny, k dezinfekci potravin, krmiv a pitné vody. Zodpovědně, ekologicky a s minimálními dopady na život člověka, ekologii a přírodu.

Další články

Podpořte letošní sklizeň a pomozte svým rostlinám správně růst a plodit

Podpořte letošní sklizeň a pomozte svým rostlinám správně růst a plodit

14. 3. 2022

Máte svoji zahrádku nebo balkón plný rostlin, zeleniny nebo ovoce a každý rok netrpělivě očekáváte, jakou od nich dostanete odměnu za svoji péči. Ne vždy se vše podaří podle vašeho přání, a tak stále hledáte nové cesty, tipy a rady, jak z nich mít co největší užitek. Přinášíme vám jeden zaručený recept, který podpoří vaše zahrádkářské aktivity.

Může HClO spustit revoluci v dezinfekci nemocnic?

Může HClO spustit revoluci v dezinfekci nemocnic?

30. 10. 2021

S příchodem koronaviru Sars-CoV-2 se nejen mezi odborníky zvedl zájem o dezinfekční přípravky s obsahem HClO. Do jaké míry je lze považovat za alternativu k alkoholovým směsím? A mohou být použity k prevenci a ochraně před šířením nemoci covid-19? Odpovědi má John Ware, ředitel Envirolyte ECA UK Ltd., výrobce dezinfekčních přístrojů a generátorů.

Všechny články

Kontakty

Klimentská 1746/52, 110 00 Praha

info@vhecogroup.cz

+420 602 621 863, +420 724 300 888

Přihlásit se

 

Comgate

Sociální sítě

Facebook

Instagram

Máte dotaz?

Vyplňte formulář a my se vám ozveme.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů společností VH ECO GROUP a.s. *